آب غنیمتی مدیریت شده در دل کویر اصفهان

 محل قرارگیری قلعه ی کرشاهی و دسترسی آسان به آب در میان کویر ویژگی منحصر به فردی را برای آن ایجاد کرده است که حکایت از هوش و ذکاوت سازندگان شالوده آن دارد. در خراج از این قلعه یک آبگیر هست که آبهای قنات کره‏شاهی را در خود ذخیره میکند و منظره ی زیبایی هم دارد، این آبگیر جریان آب را از داخل قلعه نیز عبور می‏دهد. آب مورد نیاز مصرفی سکنه ی کرشاهی هم از طریق همین آبگیر تامین می گشته است . به دلیل نوع خاک ، ضخامت کم پوسته زمین و نزدیکی به سفره های آب زیرزمینی حوض بزرگ میانی قلعه همیشه مرطوب است. در شهر اصفهان اقامت خود را با رزرو مسافرخانه ارزان در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان، اجاره روزانه منزل در اصفهان و غیره به صرفه تر کنید.

راه های دسترسی به منطقه کرشاهی
به منظور بازدید از این سازه ی خاص و زیبا مسافران می توانند از این مسیرها استفاده نمایند: انتخاب اول این مسیر است که بعد از گذر از ابوزید آباد از سمت کاشان و گذشتن از روستای قاسم‏آباد و طی نمودن مسافت سی کیلومتری به قلعه‏ی کرشاهی می شود رسید. دومین انتخاب این است که با گذر از جاده ی شهر آران وبیدگل به دژمرنجاب به طرف سفیدآب عبور کنید سپس به تپه‏هایی خواهید رسید که بعد از گذشتن از آنهاو ورود به رود و در نهایت پشت سر گذاشتن حاشیه غربی کوههای یخ‏آب می توان قلعه را مشاهده کرد. در این راه استفاده از خودروهای شاسی بلند توصیه می شود. سومین راه که مناسب ترین راه بحساب می رود، حرکت کردن از نزدیک ترین آبادی یعنی متین آباد به سمت قلعه می باشد. این راه تقریبا یک روز پیاده روی داشته ولی می‏شود با وسیله ی نقلیه، جاده های خاکی این راه را در چهل و پنج دقیقه طی نمود .
در مسیر تهران به اصفهان، در صورت داشتن وقت کافی، حتما باید بازدید از قلعه ی کرشاهی را در برنامه ی خود قرار داده باشید. مسافران عزیز هم قادر هستند که از سکنه ی میهمان نواز شهر های ابوزیدآباد و بادرود در ناحیه ی کاشان اصفهان کمک بگیرند . به جهت بازدید از قلعه‏ی کر شاهی، حتما حتما استفاده از راهنماهای محلی را به دست فراموشی نسپارید. اگر راهنمای محلی حضور داشت و تجهیزات لازمه را هم به همراه داشتید؛ قادر هستید شبمانی را در همسایگی این قلعه ی منحصربه‏فرد تجربه کرده و به تماشای رقص ستاره ها بنشینید. هنوز هم ناشناخته های زیادی درباره این قلعه پر رمز و راز وجود دارد که شما با سفر به قلعه کرشاهی می توانید از آنها بی نصیب نمانید. وقتی به شهر اصفهان می روید برای اجاره منزل مبله در اصفهان، کرایه روزانه خانه مبله در اصفهان وغیره به جهت اسکان مسافر در اصفهان انتخاب های زیادی دارید.
آرامگاه بابا رکن الدین و بابا قاسم در اصفهان
لرزانه های بلند اصفهان

Related Posts