آشنایی با باغ گل های اصفهان

 روزگاری، سفر کردن به اصفهان به دیدن پل های تاریخی، مساجد و غیره ختم می شد؛ اما این روزها شهر اصفهان جاذبه های فراوان دیگری نیز در خود دارد که باغ گل ها یکی از آن دسته است. جاذبه ای در کرانه ی ساحلی زاینده رود که در دهه ی هفتاد به بهره برداری رسید و تا به امروز توانسته است که جای خود را در قلب گردشگران و سکنه ی شهر باز کند. این باغ کارکردهای تفریحی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دارد؛ این کارکرد های فراوان باعث شده است که بسیار مورد توجه قرار گیرد و این خصیصه ویژگی برجسته ی آن به شمار می رود. به کار بردن عناصر معماری سنتی در بناهای باغ نیز باعث شده تا این جاذبه جلوه ی خاصی پیدا کند. در این باغ حدود چهارصد گونه ی گیاهی را می بینید که سازگار با شرایط آب و هوایی اصفهان هستند. باغ گل ها يكی از طرح‌های مهم و بزرگ اصفهان به اضافه ی بیست و دو به شمار می رفت و به عنوان بخشی از این طرح بزرگ به بهره برداری رسید. هدف این بود که زیبایی های شهر افزایش یابد و دانشجويان و دانش‌ پژوهان بتوانند از آن بهره ببرند. ایجاد هوایی پاک، محیطی برای گذران اوقات فراغت، کمک به محیط زیست، ساختن باغ ایرانی با ترکیب فضاهای سنتی و معاصر و شناساندن گیاهان و گل ها به عموم مردم هم بخش دیگری از اهداف این مجموعه را تشکیل می دهند. وقتی به اصفهان سفر می کنید چه منزل برای اجاره در اصفهان گرفته باشید چه خانه مبله برای اجاره روزانه را انتخاب کرده باشید؛ میتوانید به راحتی با اتوموبیل یا وسائل حمل و نقل عمومی به این پارک بروید.

باغ گل های اصفهان یکی از جاذبه های متفاوتی است که در کنار بازدید از جاذبه های تاریخی این شهر تجربه جدیدی برای تان رقم می زند. این باغ با گل های زیبا و رنگارنگش حال تان را حسابی جا می آورد و دقایقی خوش را برای شما می آفریند. کافی است پس از ورود به این شهر آدرس باغ گل ها را از مردم بپرسید تا شما را به رنگین ترین جاذبه نصف جهان راهنمایی کنند.
می دانید چرا دیدار از باغ گل های اصفهان را نباید از دست دهید؟ چون جاذبه ای متفاوت از آثار تاریخی شهر اصفهان است. حال و هوای خوش این باغ فرصت خوبی برای استراحت به شمار می رود. فرصت آشنایی با گل ها و گیاهان بسیاری را در این باغ دارید. کافه این باغ به شما امکان می دهد تا لحظات خوشمزه ای را هم تجربه کنید. برای اسکان مسافر در اصفهان می توانید به راحتی در نزدیکی این پارک منزل مبله برای اجاره روزانه در اصفهان، هتل ارزان در اصفهان، مسافرخانه در اصفهان و غیره پیدا کنید.
قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان
آشنایی با باغ خزندگان اصفهان

Related Posts