راه های ورودی به اصفهان

 برای ورود به شهر اصفهان می توان از روش های متفاوتی اقدام کرد. به عنوان مثال استفاده از هواپیما، قطار، تاکسی، اتوموبیل شخصی، اتوبوس از رایج ترین راه های سفرهای بین شهری می باشند که تمام این روش ها راه های ورودی و خروجی به اصفهان دارند.

سفر هوایی
فرودگاهی در شرق شهرستان اصفهان در سال یک هزار و سیصد و شصت و یک برای استفاده در سفر های داخلی و خارجی تاسیس گشت. فرودگاه شهید بهشتی اصفهان قادر شد با منعقد کردن قراردادهایی با کمپانی های هواپیمایی خارج از ایران پروازهای مستقیم و غیر مستقیم به تمام فرودگاه های جهان برنامه ریزی نماید. فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بیشتر از پرواز های خارجی پرواز داخلی دارد.
سفر کردن با قطار
ایستگاه راه آهن شهرستان اصفهان خارج از شهرستان اصفهان و در مقابل سپاهان شهر قرار گرفته است. ایستگاه راه آهن شهرستان اصفهان به صورت روزانه و هر شب قطار دارد که اصفهان را به مقصد تهران ترک می کند. ایستگاه راه آهن اصفهان در حال حاضر قطار روزانه برای شیراز ندارد، اما برای یزد، بندرعباس و شهرهای جنوبی سرویس ارائه می دهد. ایستگاه راه آهن اصفهان مجهز به تعداد بالایی تاکسی، اتوبوس و دیگر وسائل حمل و نقل عمومی است. مسافر هایی که اصفهان را به عنوان مقصد انتخاب می کنند؛ قادر هستند که مکانهای مناسبی برای اسکان مسافر در اصفهان بیابند که از لحاظ دسترسی به پایانه ها، فرودگاه ها و غیره موقعیت مناسب تری داشته باشند مانند: هتل ارزان در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان، رزرو مسافرخانه ارزان در اصفهان، اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان، کرایه خانه مبله در اصفهان، کرایه روزانه خانه مبله در اصفهان، کرایه خانه در اصفهان، منزل برای اجاره روزانه در اصفهان و غیره.
سفر کردن با اتوموبیل شخصی
از طریق شش شاه راه میتوان به شهرستان اصفهان وارد گردید. غالب قسمت های شهرستان اصفهان دارای پارکینگهای زیر زمینی و هم چنین پارکینگ های طبقاتی است. مسیر های ورودی به شهر اصفهان از طریق جاده اسفالت به شرح زیر است:
سمت شمال خیابان کاوه منتهی به چمران و چهار باغ
سمت جنوب اتوبان خلیج فارس منتهی به دانشگاه صنعتی اصفهان
سمت غرب منتهی به خیابان آتشگاه
سمت شرق منتهی به خیابان جی
سمت شمال غرب منتهی به خیابان امام خمینی
سمت جنوب غرب اتوبان ذوب آهن منتهی به دروازه شیراز یا همان میدان آزادی
سفر کردن از طریق اتوبوس برای ورود به اصفهان
می توان گفت که در تمام شهرستان های کشور ایران سرویس های اتوبوس به مقصد اصفهان به صورت روزانه وجود دارند. مسافران توسط صدها اتوبوس به صورت روزانه به اصفهان وارد می شوند یا اصفهان را به مقصد های متفاوتی ترک میکنند. چهار پایانه بزرگ ناوگان اتوبوس رانی در اصفهان فعال است: ترمینال غرب، پایانه مسافربری زاینده رود؛ ترمینال شرق، پایانه مسافربری جی؛ ترمینال جنوب، پایانه مسافربری صفه؛ ترمینال شمال، پایانه مسافربری کاوه. در نظر داشته باشید یه منظور سفر به شهرستان تهران سرویسهای فراوان روزانه و شبانه به فاصله یک ربع موجود می باشد.
غذاهای سنتی شهر اصفهان
سفرهای درون شهری اصفهان

Related Posts